23. 4. 2018

Hodinky v minimalistickém stylu

Dneska jsem si pro vás připravila recenzi na hodinky, které mi přišli tento týden od stránky Poštovné zdarma. Sice jsem je na sebe měla jen párkrát, ale přesto jsem si už stihla zformovat názor a ráda se s vámi o něj podělím.

Když jsem se rozhodovala, co si od Poštovného zdarma objednám, nejvíc jsem uvažovala nad hodinkami a nad ponožkami s pejsky. Dlouho jsem rozmýšlela, ale nakonec zvítězily krásné minimalistické hodinky s neobvyklou formou zpracování.Ale všechno pěkně popořadě. Začnu tím nejdůležitějším, bez čeho by hodinky nebyly hodinkami, ciferníkem. Ten je stejně jako zbytek hodinek v minimalistickém stylu. Je ve zlaté barvě s čárkami místo čísel a černými ručičkami. Je to opravdu jednoduché, ale působí to nesmírně elegantně.

Trochu rušivým dojmem na mě působí přemíra nápisů. V horní polovině je napsáno Geneva, což je nejspíš značka výrobce. Tenhle nápis mi zas až tolik nevadí. Asi by to bylo lepší bez něj nebo kdyby byl někde dole, ale alespoň je vyobrazen zdobeným písmem a zapadá to principu jednoduché elegance.

V dolní části jsou pak nápisy platinum, japan a movt. Což je podle mě úplně zbytečné a působí neskutečně rušivým dojem. Když už tam výrobce tyto nápisy musel dát, bylo by podle mě mnohem lepší, kdyby je vyobrazil na zadní stranu, kde by nekazily dojem.


A teď k tomu, co mě na těchto hodinkách zaujalo nejvíce. Nemá totiž klasický pásek jako většina hodinek, který většinou dráždí pokožku nebo nemá tolik dírek, aby vám perfektně padly. Ne. Hodinky mají místo klasického pásku sešitý pruh látky, která se jednoduše zaváže na mašli.

Látka má jen jeden motiv a to proužky. Je však ve třech barevných variantách, a to v černobílé, modrobílé a růžovobílé. Všechny variace vypadaly moc pěkně, ale vyhrála u mě jednoduchost, tedy černobílá barva.

Přesto, že design je nádherný, tak mě „pásek“ zklamal, a to hned ze dvou důvodů. Prvním z nich je jeho délka. Podle ilustračního obrázku na stránkách Poštovného zdarma by mělo být možné omotat látku kolem ruky a ciferníku ji zavázat na mašli. Bohužel to nejde. Pásek je příliš krátký. Sice není problém zavázat hodinky na vnitřní straně zápěstí, ale ztrácí to tak ten módí efekt, díky kterému jsem byla z hodinek nadšená.


A pak je tu materiál látky. Látka je sice příjemná na dotek, ale vzor nedrží. Hodinky jsem si zavázala teprve několikrát, ale už tak je vidět, že se barva rozmazala, konkrétně ta černá. Takže výslední vzor je na koncích spíše černošedá než černobílá, což mě neskutečně mrzí.

Na druhou stranu musím uznat, že je možné látku bezbolestně vyjmout a vložit tam jinou, což by řešilo jak problém s délkou, tak s mazajícím vzorem. Ale to jsem si rovnou mohla pořídit jen ten ciferník, a ne celé hodinky.

Podtrženo sečteno, mám z tohoto produktu dost smíšené pocity. Sice vypadají dobře, ale mají nedostatky a stačí je párkrát použít a už to není to, co to bývalo. Kvalita těchto hodinek je dle mého názoru dost diskutabilní.

Opravdu se mi líbí, v jakém stylu byly hodinky vyrobeny, je to dobrý nápad. A rozhodně mi taková podoba hodinek vyhovuje. Bohužel tyto konkrétní hodinky mě zklamaly. Nejsem si jistá, jak se postavím k jejich nošení. Možná nakonec vyměním látku, aby mi se daly zavázat a nepokazil se vzor pokaždé, když jimi budu chtít doplnit nějaký outfit. Ale spíš asi upadnou v zapomnění.


Za poskytnutí produktu k recenzi děkuji stránce Poštovné zdarma.
Hodinky můžete zakoupit ZDE.

Žádné komentáře:

Okomentovat